Strategia marketingowa

Współcześnie marketing odgrywa kluczową rolę w każdej branży, niezależnie od jej wielkości, specyfiki, aktualnych trendów. By zdobyć nabywców swoich towarów i usług, trzeba je w odpowiedni sposób przedstawić. W tym celu sporządza się listę aktywności, działań i zasad postępowania określanych jako strategia marketingowa przedsiębiorstwa.

Czym jest strategia marketingowa?

Strategia marketingowa to zespół klarownych zasad postępowania oraz działań podejmowanych i realizowanych przez przedsiębiorstwo w celu skutecznego i efektywnego prowadzenia działalności oraz maksymalizacji zysku. Strategia marketingowa firmy koncentruje się na:

— ocenie aktualnej sytuacji rynkowej;
— weryfikacji rynku docelowego;
— badaniu zagrożeń oraz szans;
— wyborze różnorodnych instrumentów marketingu, z wykorzystaniem ich w odpowiednich kanałach

Przed podjęciem jakichkolwiek działań marketingowych, kluczowy jest wybór strategii marketingowej, odpowiedniej dla danego typu przedsiębiorstwa. Podjęte działania mają na celu zwiększenie zarówno zysków firmy, jak i rozpoznawalności marki, co prowadzi do ugruntowania pozycji firmy na rynku.

Tworzenie strategii marketingowej

Przygotowanie strategii marketingowej przypomina proces decyzyjny, który polega na wytyczeniu kluczowych problemów wraz ze wskazaniem sposobów, w jaki powinny zostać rozwiązane. Już na tak początkowym etapie powinno się szukać różnorodnych opcji wyjścia z najróżniejszych sytuacji, z uważnością, aby ograniczyć zagrożenia i ryzyka rynkowe. Proces tworzenia strategii marketingowej jest dość złożony i czasochłonny.

Strategia marketingowa wg Emblemat.Com

Fundamentem naszej współpracy i realizacji strategii marketingowej jest stały kontakt, regularne spotkania i transparentność.Stawiamy na analitykę, raporty oraz pełną opiekę nad budżetem. Celem realizowanej przez nas strategii marketingowej jest wzrost Twojej sprzedaży i liczby klientów. Odpowiadamy za efektywność i nieustanną optymalizację działań!

W Emblemat.Com zapewniamy:
długofalowe działania

i systematyczny rozwój

SEO i SEM

zwiększanie widoczności Twojej strony internetowej

kampanie online

prowadzenie skutecznych kampanii online,

content marketing

tworzenie atrakcyjnych treści

social media

autorską obecność w mediach społecznościowych,

Identyfikacja wizualna

budowę spójnej identyfikacji wizualnej marki

kreacja

opracowywanie materiałów graficznych

tworzenie www

i optymalizację treści,

optymalizację konwersji

i działania mające na celu jak najlepszy zwrot z inwestycji (ROI).

Fundamenty strategii marketingowej

Ofertę, strategię marketingową i zakres działań dostosujemy do indywidualnych potrzeb Twojej marki. 
Stawiamy na konsekwentne realizacje w oparciu o konkretne narzędzia i nieustanną optymalizację działań. 

Do obsługi i realizacji strategii marketingowej podchodzimy holistycznie: począwszy od prowadzenia mediów społecznościowych marek, tworzenia kreacji graficznych oraz stron www, przygotowania identyfikacji wizualnej  i druków firmowych, organizację eventów, reklamy outdoor. Realizujemy także skuteczne reklamy w internecie, pomagamy zwiększyć widoczność w wyszukiwarce w ramach pozycjonowania stron,

Jak działamy?

Zaczniemy od bierf-a, który stanie się bazą spójnej strategii marketingowej. Po wspólnym ustaleniu kolejnych kroków strategii marketingowej rozpoczniemy realizację konsekwentnych działań z wykorzystaniem konkretnych narzędzi. Kluczowa w naszych działaniach będzie regularna analiza osiągniętych efektów i nieustanna optymalizacja działań.

W efekcie gwarantujemy pewność działań, skuteczność realizacji, kompleksową obsługę i regularne raporty. Co wspólnie osiągniemy? Wymierne efekty w 100% odpowiadające Twoim oczekiwaniom.