Reklama Instagram Ads Opole

Instagram, zaraz po Facebooku, jest największym serwisem społecznościowym w Polsce. Reklamy na Instagramie można tworzyć w menedżerze reklam za pośrednictwem Facebooka. Instagram podobnie jak Facebook, umożliwia targetowanie kampanii na poszczególne grupy odbiorców. Dzięki reklamom na Instagramie możemy trafiać do osób w różnym wieku, płci, czy lokalizacji. Instagram posiada także precyzyjne targetowanie, w którym mamy możliwość określenia grupy odbiorców pod względem ich zainteresowań, zachowań czy ustawień demograficznych. Instagram Ads pozwala na zwiększenie zaangażowania, zasięgu profilu, sprzedaży czy innych form konwersji.

Dla kogo są reklamy na Instagramie?

Reklamy na Instagramie są dla osób, które chcą poprawić wyniki w swojej firmie. Instagram Ads umożliwia kierowanie kampanii na rozpoznawalność, ruch, aktywność, kontakty, promocję aplikacji oraz sprzedaż. Celem jest zwiększenie zasięgu profilu – wybierzemy kampanię na rozpoznawalność. Natomiast gdy celem jest zwiększenie zaangażowania odbiorców – wybierzemy kampanię na aktywność. Wybór celów kampanii sprawia, że każda firma może promować się na Instagramie, dostosowując cel kampanii do ustalonych działań marketingowych.

Cele kampanii na Instagramie

Kampanie Instagram Ads głównie dzielimy na rozpoznawalność, ruch, aktywność, kontakty, promocję aplikacji oraz sprzedaż.

Kampania na rozpoznawalność

zwiększenie zasięgu, dotarcie do nowych odbiorców, zwiększenie rozpoznawalności oraz świadomości naszej marki.

Kampania na ruch

zwiększenie ilości odwiedzin naszej strony internetowej lub sklepu internetowego, profilu na Instagramie, kierowanie ruchu do aplikacji, Messengera, Whatsappa lub połączeń telefonicznych.

Kampania na aktywność

zwiększenie aktywności w reklamie, komunikatorze (Whatsapp, Messenger, Direct Instagram), witrynie internetowej, aplikacji lub strony na Facebooku. Typ aktywności może dotyczyć posta lub relacji.

Kampania z celem kontakty

- zwiększenie pozyskiwanych kontaktów poprzez Messengera, formularze kontaktowe, witrynę internetową, połączenia lub aplikacje.

Kampania na promocję aplikacji

zwiększenie ilości pobrań aplikacji m.in. z Google Play, App Store czy Sklep Windows.

Kampania z celem sprzedaż

zwiększenie sprzedaży i liczby konwersji w witrynie internetowej, aplikacji, Whatsappie i Messengerze.

Zalety kampanii na Instagramie w Opolu - dlaczego warto w nią zainwestować?

Kompleksowa obsługa

W pierwszej kolejności przeprowadzamy konsultacje, w celu lepszego zapoznania się z firmą oraz zaproponowania idealnie dopasowanej kampanii na Instagramie. Następnie tworzymy materiały graficzne, konto reklamowe, podpinamy kod śledzący i zajmujemy się tworzeniem kampanii. Kolejny etap to analiza i optymalizacja kampanii. Sprawiamy, aby kampania przynosiła jak najlepsze efekty.

Dopasowany budżet

Instagram umożliwia tworzenie kampanii z różnym budżetem. Możesz wydać 5 zł dziennie lub 5 tysięcy. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

Raportowanie

Cotygodniowe maile z podsumowaniem działań oraz comiesięczne raportowanie wyników z kampanii.

Zasięgi

Instagram to najpopularniejszy serwis społecznościowy na świecie dlatego reklama na Facebooku daje możliwość dotarcia do dużej ilości ludzi.

Szczegółowe targetowanie

Kampanie na Instagramie mogą być bardzo dobrze dopasowane do Twojej grupy odbiorców.

Sprecyzowany cel

Ustawienie celu kampanii pozwala na osiągnięcie jak najlepszych wyników.

Remarketing

Instagram daje możliwość stworzenia kampanii remarketingowych, dzięki którym można dotrzeć do osób, które odwiedziły Twoją stronę internetową i wykonały na niej jakieś działanie np. oglądały daną ofertę pracy.

Różne formaty

W reklamach mogą znajdować się obrazy, filmy, karuzele, pokazy slajdów, posty sponsorowane, reakcje na wydarzenia, materiały błyskawiczne, polubienia strony czy reklamy kontaktowe.

Umiejscowienie reklam

Reklamy na Instagramie mogą pojawiać się również na Facebooku, Messengerze i Audience Network.

Wybierz kampanie Instagram Ads z Emblemat.com z Opola!

Gwarantujemy stały kontakt z osobą odpowiedzialną za kampanie online.

— Przygotujemy materiały graficzne do kampanii Instagram Ads

— Przygotujemy treści do reklam Instagram Ads
— Utworzymy i skonfigurujemy konto reklamowe
— Przeprowadzimy analizę i optymalizację kampanii na Instagramie
— Dostarczymy jasne raporty z naszych działań

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat reklamy na Instagramie?

Odezwij się w sprawie Instagram Ads do naszej agencji Emblemat.com z Opola, a my doradzimy Ci idealne rozwiązanie dla Twojego biznesu!